Zobowiązania obywateli

Jeszcze niedawno, wypełnianie PIT -ów łączyło się z szeregiem czynności. Przede wszystkim używaliśmy klasycznych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie. Potrzebne było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. To już przeszłość, z racji iż pojawiły się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.

Dziś PIT-y jesteśmy w stanie szybko i bezproblemowo wypełnić osobiście, bez wychodzenia z domu. To łatwe, należy tylko posiadać internet i postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Czytelne menu ułatwia rozliczenie bez obaw o to, że nie zostaną uwzględnione ważne informacje, które w dobrze przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny.

pit

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie coraz więcej osób fizycznych wykorzystuje możliwości rozliczenie PIT 2015 online. Jest to wygodne i innowacyjne rozwiązanie pozwalające na dostęp do systemu z każdego miejsca na świecie i o każdej porze 24h/dobę. Ponieważ dostęp do danych ma tylko przedsiębiorca, dane są bezpieczne.
Trzeba przyznać, że pit 2015 online, ma wiele plusów (u źródła). W zestawieniu z popularną metodą, otrzymujemy błyskawiczne efekty naszych poczynań – musimy tylko wprowadzić dane. Tym sposobem, zbędne okazuje się biuro rachunkowe, aby szybko wypełnić dane dotyczące podatku dochodowego.

Niestety, w dalszym ciągu są wśród nas osoby, które nie przepadają za sporządzaniem deklaracji rozliczeniowych, ponieważ dostarcza im wielu trudności. Są to osoby starsze, osoby chore czy mające problemy z poruszaniem się, a przy tym niekorzystające z internetu. Może nie zaszkodzi zastanowić się czy obok nas nie ma takich osób i udzielić pomocy w wypełnieniu PIT-a? Dzięki programom czynność ta nie zabierze nam wiele czasu. Warto także rozważyć komu odpisać 1 % podatku. Dobra propozycja to .

Co więcej, kiedy wypełnimy rozliczenie za swoich dziadków, nie musimy odwiedzać urzędu skarbowego. Rozwiązania mamy dwa: wysłać pocztą lub przesłać drogą elektroniczną do fiskusa. Oczywiście druga metoda jest bardziej wygodna, lecz jeżeli dziadkowie zdecydują się na drogę pocztową, wiedzmy, iż do terminu złożenia zeznania brana jest pod uwagę data stempla pocztowego.