W jaki sposób sprawnie wykonać obowiązek jaki jest co roku względem skarbówki czyli jak wysłać pit za 2014.

Pierwsze miesiące w roku to okres, gdy każdy pracujący obywatel będzie się musiał rozliczyć z urzędem skarbowym. Ustawowo czas ten będzie mijał z ostatnim dniem kwietnia, jeżeli będzie to sobota lub niedziela to jest przesuwany na następny dzień pracujący. Warto pamiętać o tym istotnym obowiązku, bo jego brak zakończyć się może poważnymi kłopotami.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Kary za niezłożenie pitu w terminie nie są małe, a przede wszystkim trzeba będzie tłumaczyć się z tego przed urzędnikami, co do spraw miłych i przyjemnych nie będzie należało. Dlatego też pod koniec kwietnia w mediach jest ogromna ilość informacji przypominających o tym obowiązku, i jeżeli ktoś będzie miał z tego tytułu jakieś kłopoty to tylko i wyłącznie na wyraźne życzenie.

Pit za 2014 rok można złożyć obecnie na kilka różnych sposobów. Najlepszym wyjściem jest przesłanie pitu za pomocą poczty, wtedy da się to zrobić w ostatni możliwy dzień, a za dzień oddania zeznania będzie uważana data stempla pocztowego. Można też zanieść go osobiście, jeżeli ktoś będzie niedaleko mieszkał, to może to być także dobre rozwiązanie. Trzecią opcją będzie przesłanie złożenia przez internet, obecnie coraz więcej osób korzysta z tej możliwości. Najnowsze wiadomości: .

Rozlicz swój pit wcześniej – otrzymasz zwrot zdecydowanie wcześniej niż reszta – to w końcu nic trudnego!

Samo wypełnienie pitu przy osobach, jakie jedynie pracują i nie będą miały jakiś niestandardowych odliczeń czy dochodów jest dość łatwe. Od pracodawców dostaje się deklarację, w której wykazane są wszystkie kwoty, i w praktyce wystarczy je tylko przepisać do swojego zeznania, podać dokładnie informacje kontaktowe i wysłać zeznanie. Dla poszukujących informacji: program PIT .

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com

Obecnie ulg jest bardzo mało, więc ich policzenie także nie należy do rzeczy trudnych. Najbardziej popularna jest ulga na małoletnie dzieci, jest to obecnie trochę więcej niż tysiąc złotych na każde z dzieci. Jeśli ktoś nie chce samodzielnie walczyć z cyferkami, to może skorzystać z jednego z kilku programów do liczenia zeznań, który sam policzy wszystkie kwoty na zeznaniu.