Rozliczamy się z urzędem skarbowym

Mało kto nie słyszał o formularzu podatkowym PIT-37. Jest to jeden z najbardziej popularnych blankietów, które co roku wypełniają miliony Polaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 dotyczy uzyskanych dochodów za miniony rok. PIT 37 jest wypełniany zarówno poprzez osoby pracujące na umowę o prace, jak też wszystkich tych, jacy zatrudnieni są na umowę zlecenie bądź dzieło.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto poza tym wypełnia PIT 37? Mimo obiegowej opinii, bardzo dużo rencistów i emerytów korzysta z ulg oraz ma ponadplanowe dochody z których się rozlicza. Następną równie liczną grupą pracowników wypełniającą PIT 37 będą osoby w pojedynkę wychowujące dzieci bądź rozliczające się ze współmałżonkiem. Stając po raz pierwszy przed koniecznością odpowiedzenia sobie na pytanie: jakim sposobem wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, dlatego wskazówek należy szukać wchodząc na ten serwis.

Częstokroć bowiem oprócz samego arkusza podatkowego zobowiązani jesteśmy do zgromadzenia oraz wypełniania dodatkowych formularzy, tj. PIT/D czy NIP-3(5). Wypełniając po raz pierwszy PIT 37 powinniśmy pamiętać o goniącym nas terminie przesłania go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

bowiem czas na złożenie PIT 37 dopełnia się 30 kwietnia. Pozornie to ogrom czasu, jednakże gdy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem formularza podatkowego, tenże czas zdaje się często nazbyt krótki.

W jaki sposób wypełnić pity 2016 i z czego się rozliczamy? PIT 37 to druk, jaki pozwala nam się rozliczyć z tytułu profitów pochodzących od płatnika czyli pracodawcy. Są to dochody wynikające z: uposażenia jak też innych dochodów ze stosunku służbowego albo stosunku pracy, zapomóg oraz świadczeń przedemerytalnych, emerytur, stypendiów, profitów na podstawie praw autorskich, zasiłków pieniężnych na bazie ubezpieczenia społecznego, świadczeń zrealizowanych z Funduszu Pracy czy Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Jeżeli wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy i nie jesteś pewien czy robisz to poprawnie bądź nie lubisz się męczyć co roku z blankietem, skorzystaj z bezpłatnego programu PIT, który pozwoli ci szybko i bez problemu wypełnić PIT 37. Nieskomplikowany w obsłudze program, który przybliży wszystkie zagadnienia oraz pomoże zapełnić każde rubryki formularza. Nie bój się wypełniać PIT 37 samodzielnie – z PIT aplikacją nauczysz się prędko oraz prawidłowo radzić sobie z blankietem. Dzięki temu możesz posłać pit online – więcej informacji.