Tag: podatek

podatek

Rozliczenia

Jak migiem, łatwo i spokojnie wypełnić pit 37 przy użyciu Internetu?

Sporo osób często ma kłopot z poprawnym wypełnieniem pitu. Tymczasem rozliczenie się z podatku jest oczywiście rzeczą konieczną i wypada to zrobić porządnie i nadzwyczaj dokładnie, albowiem każda pomyłka może sprawić dużo problemów, które później wypada ekspresowo odkręcić. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele pożytecznych programów internetowych, jakie pomogą Ci prawidłowo wypełnić Pit 37 online.
Rozliczenia

Jak korzystać z programu pit – pomoc?

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być niesamowicie skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia czy zarobki rozliczane w ustalonych okresach mogą być składane z użyciem innowacyjnego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szeroką skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o nowatorskie funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę lub cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na swego pracodawcę.
Rozliczenia

Jak nasi rodacy zarabiają zagranicą i na jakie korzyści mogą liczyć mieszkając na obszarze innego państwa

Znalezienie etatu w kraju nie jest banalnym zadaniem, o czym dobrze wiedzą absolwenci. Zresztą nie tylko oni szukają dobrze płatnego stanowiska, którego piastowanie, oprócz dochodów czysto pieniężnych, przyniesie także sporą satysfakcję. Jeżeli poszukiwania znacznie się przedłużają, to wtedy wiele osób myśli o wyjeździe do Irlandii, aby tam zarobkować i rzecz jasna, zamieszkać. Zresztą powodów do zmiany miejsca pobytu bywa więcej – ekstra impulsem staje się chociażby fakt, że w obcym kraju mieszka już część naszej bliskiej rodziny.
Rozliczenia

Obowiązek składania zeznania podatkowego przesyła się do końca kwietnia każdego roku podatkowego.

Od 1 stycznia przyszłego roku można już przesyłać roczne rozliczenie podatkowe. Wielu podatników, ma wciąż powątpiewania, jaki PIT powinni złożyć. PIT-37 powinni złożyć płatnicy zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło a także podatnicy osiągający przychody z tytułu emerytur i rent krajowych, zapomóg i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków materialnych z ubezpieczenia społecznego oraz zapomóg wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Rozliczenia

Z jakiego powodu warto zdecydować się na elektroniczne rozliczenie PIT?

Jedną z powinności wszystkich podatników jest roczne zeznanie podatkowe. Do ostatniego dnia kwietnia należy złożyć w przypisanym urzędzie prawidłowo uzupełnioną deklarację. Od jakiegoś czasu można to także zrobić poprzez drogę elektroniczną, co jest coraz powszechniejszym wyjściem wśród ludzi do tego zobowiązanych. Elektroniczne rozliczenie PIT jest możliwe od 2012 roku.