Pit za 2014 możemy wypisać samodzielnie

Ponieważ rok kalendarzowy wielkimi krokami zbliża się do końca, to właściwy moment jest już na to, by namyślić się nad jego zamknięciem finansowym, tak by w terminie przesłać konieczne pisma do urzędu skarbowego. Kiedy chcemy sami wypisać pit za 2014 rok, to z pewnością idealnie robimy kiedy zaopatrzymy się w specjalny program do jego wyliczenia.

Wówczas wystarczy, że wprowadzimy wszystkie konieczne liczby, a system samodzielnie wyliczy wszystkie wartości, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję, że wszystko jest dobrze wypełnione. Co istotne, to taki program ma też niezbędne zmiany, jakie zostały wprowadzone od ostatniego czasu rozliczeniowego, więc uzyskamy pewność, że najmniejsze zmiany nie ujdą naszej uwadze. Czytaj więcej w tym temacie: portalKsięgowa także może go nam uzupełnić

rozliczanie pitu

Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli pomimo posiadania odpowiedniego oprogramowania nie jesteśmy pewni, czy będziemy potrafili odpowiednio wypisać taki pit, to zawsze możemy się skierować do księgowej, która go za nas wypisze. Co więcej będzie ona mogła wyjaśnić nam wszelkie niejasności, przez co może odważymy się następnym razem sami go wypełnić. Na dodatek możemy jej dać do sprawdzenia już wypełniony pit, co da nam świadomość, że wszystko jest robione dobrze i nie będziemy musieli w późniejszym okresie nanosić żadnych poprawek, kiedy już w urzędzie okazałoby się, że są jakieś nieprawidłowości.

Z wypełnieniem pita nie ma co się spieszyć

Gdy chcemy mieć pewność, że nasz pit jest odpowiednio wypełniony, to musimy na niego przeznaczyć troszkę więcej czasu. Nie warto się przy nim śpieszyć oraz wprowadzać wszystko na prędko, bo nawet przy używaniu z odpowiedniego oprogramowania możemy się pomylić, wystarczy że wpiszemy dane w nieprawidłowe rubryki, i wówczas możemy posiadać jeszcze nieprzyjemności w urzędzie skarbowym. A tego z pewnością każdy z nas wolałby uniknąć.

Źródło: PitOnline.pl