Obowiązki podatnika nie są przyjemne

Co roku należy rozliczyć podatek dochodowy za ubiegły rok. Dla niektórych może wydać się to dziwne, bo przecież z każdą kolejną umową pracodawca odprowadza na bieżąco zaliczkę na podatek dochodowy. Jednak musisz pamiętać, że w picie rocznym możesz także rozliczyć ulgi oraz jeśli prowadzisz działalność, to straty i wszystkie koszty.

Dzięki temu otrzymasz zwrot podatku dochodowego, bo każdego z nas (oprócz grupy najbogatszych osób) dotyczy kwota wolna od podatku. I wtedy możesz liczyć nawet około 500 zł dodatkowej kasy, kiedy już złożysz pit i zostanie on zweryfikowany przez twój urząd skarbowy.

rozlicz pit

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystaj z wiarygodnych źródeł przy rozliczaniu PIT
A jeśli boisz się o błędy w deklaracji podatkowej, koniecznie rozlicz PIT za pomocą internetu. Pamiętaj jednak, aby zawsze zwracać uwagę na datę publikacji wpisu, by nie okazało się, że stosujesz się do starych przepisów. Nie musisz korzystać z biura rachunkowego, ale możesz porozmawiać z doradcą online. W internecie znajdziesz także darmowe programy do rozliczania PIT-ów, które z pewnością przypadną ci do gustu. Nie martw się o błędy – wszystko zostanie skorygowane. Twoje zmartwienie to jedynie umieszczenie odpowiednich cyfr w odpowiednie okienka.
Kiedy masz wątpliwości – pytaj!
Pamiętaj, że możesz także pytać o różne rzeczy urzędników, ale z pewnością nie będą oni chętni, by udzielić ci odpowiedzi. Jednak jeśli masz cierpliwość możesz spróbować wyciągnąć od nich jakieś opinie na temat tego, w jaki sposób rozliczyć to i owo. Jednak nie pytaj o kwestie ogólnie oczywiste – wtedy na pewno nie udzielą Ci odpowiedzi i nie będą chcieli ci pomóc, bo uznają, że nie jest to warte zainteresowania i poświęcenia ich uwagi.

Radzimy ci jednak, abyś za pomocą sieci złożył zeznanie podatkowe. Rozlicz PIT online, a na pewno bez problemów i trudności uda ci się przejść przez wszystkie formalności. Nie czekaj też do ostatniej chwili ze złożeniem deklaracji – wcześniej będziesz miał czas, aby podejść na spokojnie do swojego PIT-u.