Jak wygodnie, szybko i prosto wysłać PIT przez Internet?

Dla wielu ludzi wysłanie PIT-u nie jest proste. Dlatego zlecają to zajęcie wykwalifikowanym księgowym. Po co jednakże wynagradzać, skoro już obecnie można samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe. Rzeczywiście wypełnianie PIT-u nigdy nie było tak szybkie i proste, jak jest teraz. I to wszystko jest możliwe bez potrzeby wychodzenia z domu. PIT online jest nowatorskim rozwiązaniem, które rzeczywiście ułatwi życie wielu obywatelom .

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie PIT można uzupełnić w komputerze. Wystarczy do tego Internet. Trzeba dostać się na portal podatkowy, gdzie są umieszczone specjalne programy do rozliczeń skarbowych. I można to dokonać faktycznie w 5 minut, bowiem jest to tak niewymagające. Najczęściej wykorzystywaną w naszej ojczyźnie deklaracją podatkową, która rozlicza zarobki z renty, emerytury czy pracy, jest PIT-37. Po zalogowaniu się na określonym portalu, powinno się pobrać i zainstalować określony program. Wiele portali podaje także dodatkowe usługi, które mają pomóc w sprawnym rozliczeniu PIT-u. Nie każdy przecież musi być specjalistą od PIT-ów . Polacy, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o wypełnianiu tej deklaracji, muszą skorzystać z pomocy, które są aktywne na portalu. Ta pomoc poprowadzi obywatela przez wypełnianie deklaracji krok po kroku. Na początku trzeba wpisać dane i sposób opodatkowania. Trzeba podać adekwatny Urząd Skarbowy. Potem trzeba wpisać dane dotyczące przychodów. Skąd je wziąć? Otóż są one zapisane na deklaracji PIT-11, którą każdy pracodawca musi przesłać własnemu pracownikowi w stwierdzonym terminie. Należy przepisać te dane do deklaracji w komputerze.

Wydruk PIT-u 11 jest taki sam, jak obraz PIT-u na ekranie komputera, więc nie powinno być z tym kłopotów. Pomyłka nie ma prawa nastać, jeżeli przepisuje się kratka w kratkę. Zaletą tych programów jest to, że zawsze można wrócić do poprzednich kroków i zmienić to, co się błędnie zanotowało. Program pomoże zarazem wpisać wszelkie ulgi, które przysługują użytkownikowi. Bez problemu można zarazem wybrać organizację pożytku publicznego. Niektóre programy mają swoje listy, ale też można wcielić swoją fundację.