Jak działa program do rozliczania PIT online?

Korzystanie z programu do rozliczania PIT online umożliwia szybkie i łatwe wypełnienie formularza podatkowego. Przez internet można także bezpiecznie przesłać gotowy PIT do Urzędu Skarbowego.
Jak działa program do rozliczania PIT?
Z bezpłatnego programu do rozliczania PIT można skorzystać zarówno w wersji online, jak również offline po pobraniu programu na dysk swojego komputera.

Wystarczy zarejestrować się na stronie serwisu i postępować według wskazówek aplikacji, aby dokonać obowiązkowego rozliczenia rocznego. Program pomoże dobrać odpowiedni formularz PIT oraz potrzebne załączniki oraz zasugeruje poprawne wypełnienie poszczególnych rubryk.
Co zapewnia program?

firma

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim program do rozliczania PIT online jest intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu deklaracje można wypełnić nawet w 5 minut. Program zawiera kompleksowy zestaw aktualnych formularzy do dokonywania rozliczeń podatkowych przez osoby fizyczne (PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-38, PIT-39) wraz z załącznikami (PIT/O, PIT/D, PIT-2K, PIT-ZG) oraz formularzami NIP (NIP-1, NIP-3 wraz z NIP-B, NIP-C), dzięki czemu, każdy może rozliczyć się z fiskusem w bardzo prosty sposób i to bez wychodzenia z domu czy korzystania z usług księgowej. Wypełnianie swojej deklaracji podatkowej za 2016 rok z programem do rozliczania PIT w dużym stopniu niweluje ryzyko błędu przy rozliczeniu, ponieważ aplikacja dokonuje niezbędnych obliczeń i zaokrągla kwoty zgodnie z wymogami. Ponadto, program również weryfikuje poprawność danych adresowych, gdyż posiada wbudowaną bazę urzędów. Wystarczy wybrać program zgodny z aktualnymi przepisami podatkowymi, aby niemalże automatycznie wypełnić deklarację podatkową.

Wypełnioną deklarację podatkową można wydrukować lub zapisać, zachowując jednocześnie dostęp do wprowadzonych danych i możliwość ich edytowania. Program umożliwia także rozliczenie online PITy 2016 za pomocą modułu “e-Deklaracje”, dzięki czemu PIT można od razu przesłać do Urzędu Skarbowego.