Tag: formularz

formularz

Rozliczenia

Osiągnąłeś dochód? Pamiętaj o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym – poznajswoje obowiązki skarbowe

W każdym kraju – także u nas – obowiązuje precyzyjnie ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby pracujące oficjalnie i tym samym mające dochód obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Niedopełnienie tego obowiązku zawsze wiąże się z poważnymi problemami. Bardzo dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po program z sieci.
Rozliczenia

Jak każdego roku oczekuje na nas rozliczenie pit – rozliczenie jest naprawdę proste

Zaraz z początkiem nowego roku kalendarzowego stajemy przed obowiązkiem złożenia rocznego zeznania PIT. W tym roku będzie to PIT 2014. Ażeby to uczynić jesteśmy w stanie złożyć osobistą wizytę w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zameldowania albo również skorzystać z programu e-deklaracje który służy do elektronicznego tworzenia formularzy takich jak PIT 36, PIT 37 i wielu innych.
Rozliczenia

Polska i obowiązujące na jej obszarze prawo regulujące kwestie podatków: każdy, kto zarabiał ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każde państwo, w tym również nasz kraj, ma określone prawo. W grę nie wchodzi tylko i wyłącznie prawo karne, rodzinne czy cywilne, ale również prawo o charakterze skarbowym. Reguluje ono wiele naprawdę znaczących kwestii i nakłada na obywateli wiele obowiązków. Wśród nich znajduje się obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Obowiązek złożenia w Urzędzie Skarbowym rocznego zeznania podatkowego ciąży na tych wszystkich, którzy pracowali legalnie, a w związku z tym osiągali dochód.
Rozliczenia

PIT online, czyli jak sprawić, że wypełnianie deklaracji podatkowej już nigdy nie będzie nam się tak feralnie kojarzyło?

Każdego pracującego obywatela każdego roku czeka ten sam obowiązek. Mowa o dostarczeniu deklaracji podatkowej, która służy ewidencji dochodów, a także sprawdzeniu czy między innymi odprowadzona przez badaną osobę podatki co do ich wartości nie były większe niż te omawiane przez wymogi prawa. Nie mniej jednak dla dużej liczby osób w związku z niesłychanie złożonym językiem takie dokumentów oraz wymogiem przeprowadzania obliczeń, które nie należą do oczywistych, zazwyczaj boją się nawet zerknąć na przychodzące z urzędu skarbowego dokumenty.
Rozliczenia

Jakim sposobem PIT – rozliczanie się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w określonym roku podatkowym osiągnął jakiś dochód musi pamiętać, że obowiązujące w naszym kraju prawo podatkowe nakłada na niego obowiązek złożenia zeznania w Urzędzie Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku jest wyjątkowo surowo karane i może zakończyć się poważnymi problemami. Jak wypełnić PIT to pytanie, które zadaje sobie naprawdę bardzo wiele osób. Należy jednak wiedzieć, że dzisiaj odpowiedź na pytanie jak wypełnić PIT jest rzeczywiście zaskakująco prosta.