Czym jest pit 28? Jak go dobrze złożyć?

Podatnicy obciążone ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najszybciej rozliczają się z fiskusem. Czas złożenia zeznania rocznego PIT-28 upływa 31 stycznia. Termin ten dotyczy zarówno osób posiadających firmę a także osób uzyskujących korzyści z wynajmu, dzierżawy i też innych porozumień o porównywalnym charakterze.

pit 2016 online

Autor: Horacio Duran
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy wiedzieć o ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych?Zeznanie podatkowe PIT-28 musi złożyć każdy, kto w 2015 roku uzyskał zyski objęte ryczałtem ewidencjonowanym oraz zawiadomił w terminie 20 stycznia 2015 r. fiskusa o rozliczaniu ryczałtem przychodów z tytułu działalności gospodarczej. W przypadku osób rozpoczynających działalność w roku podatkowym zawiadomienie musi być złożone w dniu rozpoczęcia firmy, nie później jednak niż w dniu osiągnięcia pierwszego zysku – . Rozliczając się za pomocą PIT-28 jesteśmy w stanie rozliczyć wszystkie ulgi z wyjątkiem ulgi na dzieci a także ulgi na nowe technologie. Inne zwolnienia jesteśmy w stanie odliczyć. Zobowiązani jesteśmy, aby wtedy załączyć PIT-O oraz PIT-D. W PIT-28 też odliczymy składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne – pod warunkiem, że nie zaliczyliśmy ich do kosztów uzyskania przychodu. Najszybszą metodą rozliczenia się z fiskusem jest wysłanie PIT przez internet. Wiele niepłatnych programów online daje możliwość przekazanie PIT-28 przez internet. PIT 28 wyślesz na komputerze w 5 minut, a co ważne nie musisz rozumieć przepisów podatkowych. Rozliczenie masz możliwość przekazać online, jak i wydrukować zeznanie i złożyć osobiście w urzędzie skarbowym.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zobaczyłeś pomyłkę w wysłanym PIT-28, to możesz złożyć korektę PIT-28. Korektę również masz możliwość przesłać poprzez bezpłatny program pit 2016 online . W tym roku termin na wysłanie PIT-28 już upłynął. Jeśli podatnik nie przekazał zeznania PIT-28 w obowiązującym terminie, to nie ma szans jego przywrócenia. Nawet małe opóźnienie zagrożone jest odpowiedzialnością karną. Biorąc powyższe pod uwagę, jak również fakt, że przekazane po terminie zeznanie jest tak samo ważne jak wysłane do fiskusa w prawidłowym terminie, podatnik, nie może czekać z jego uzupełnieniem.